Åbningstider og kontakt

KUNDEMODTAGELSE

Mandag - fredag

7:30 - 17:30


VÆRKSTED

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


LAGER

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


SALG

Mandag - fredag

8:00 - 17:30

Søndag

11:00 - 16:00


Nødservice: Uden for åbningstid – Mercedes-Benz:

Personbiler: +45 2085 8617

Varebiler/Lastbiler: +45 2085 8641

Reservedele: +45 7020 4710

 

Nødservice: Uden for åbningstid – Renault:

Renault Assistance +45 8088 9353

I udlandet +46 8-4111132




BILMÆRKER

 
Salgsafdeling
Værksted
Vi er certificeret Van procenter
Van ProCenter

KONTAKTPERSONER

Salg, Personbil

2261 - Salg, Personbil

Tom Kristensen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7211 5211
+45 2085 4317
t.kristensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

993 - Salg, Personbil

Mickael Dalsgaard
Regionsansvarlig, taxi-salg
+45 7211 5210
+45 2550 2213
m.dalsgaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2003 - Salg, Personbil

Michael Christensen
Salgskonsulent, Renault
+45 7211 5212
+45 2085 2160
michael.christensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7137 - Salg, Personbil

Frederik Jensen
Salgstrainee, personbiler
+45 7211 5214
+45 2974 7068
frederik.jensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Varebil

Per Truesen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz varebiler
+45 7211 5223
+45 2550 2201
p.truesen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

4725 - Salg, Varebil

Christian Primdahl Andersen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz varebiler
+45 7211 5215
+45 2170 0424
c.andersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Lastbil
Værksted, Personbil

Allan Reenberg Bech
Værkfører personbiler
+45 7211 5236
a.bech@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2070 - Værksted, Personbil

Thomas Nyholm
Værkfører personbiler
+45 7211 5235
+45 4174 5546
t.nyholm@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

790 - Værksted, Personbil

Ole Kold
Værkfører personbiler
+45 7211 5230
o.kold@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Lastbil/Varebil

Kristian Otte Nielsen
Værkfører lastbiler
+45 7211 5240
+45 2085 2513
kristian.nielsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

5925 - Værksted, Lastbil/Varebil

Brian Sørup Jensen
Værkfører
+45 7211 5241
+45 2447 1816
b.soerup@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

768 - Værksted, Lastbil/Varebil

Leif Tougaard
Administrativ værkfører
+45 7211 5243
+45 2085 0428
l.tougaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Lager

Kasper Reiner Kongsbak
Reservedelselev
+45 7211 5278
k.kongsbak@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

5892 - Lager, Personbil

Kristian Aaen Kjelgaard
Reservedelsekspedient
+45 7211 5271
k.kjelgaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

762 - Lager, Lastbil

Jens Kragelund
Lagerchef
+45 7211 5270
+45 2085 8663
j.kragelund@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

866 - Lager, Lastbil

Anne-Lise Wedel
Reservedelsekspedient
+45 7211 5275
l.wedel@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1264 - Lager, Lastbil

Kenneth Schmidt
Reservedelsekspedient
+45 7211 5272
k.schmidt@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1054 - Lager, Lastbil

Michael Juncher
Reservedelsekspedient
+45 7211 5276
m.juncher@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1824 - Lager, Lastbil

Nicholai Bøg Andersen
Reservedelsekspedient
+45 7211 5274
n.b.andersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Pladeværksted, Personbil

Jens Birch Jensen
Værkfører, pladeværksted
+45 7211 5248
jens.jensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD