Åbningstider og kontakt

KUNDEMODTAGELSE

Mandag - fredag

7:30 - 17:30


VÆRKSTED

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 17:00

7:30 - 15:00


LAGER

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:30

7:30 - 15:30


SALG

Mandag - fredag

8:00 - 17:30

Lørdag

11:00 - 16:00

Søndag

11:00 - 16:00


Nødservice: Uden for åbningstid – Mercedes-Benz:

Personbiler: +45 2085 8404

Varebiler/Lastbiler: +45 2085 8419

Reservedele: +45 7020 4710

 

Nødservice: Uden for åbningstid – Renault:

Renault Assistance +45 8088 9353

I udlandet +46 8-4111132




BILMÆRKER

 
Salgsafdeling
Værksted
Vi er certificeret Van procenter
Van ProCenter

KONTAKTPERSONER

Administration

752 - Administration, Personbil

Klaus Damgaard Mogensen
Salgschef, Renault/Dacia
+45 7211 5022
+45 2085 7234
klaus.mogensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Personbil

John Møller Casper
Salgskonsulent, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 5013
+45 2550 2208
j.moeller@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7131 - Salg, Personbil

Magnus Fjord Steen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 5419
+45 2129 2210
m.steen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2613 - Salg, Personbil

Nicolai Lund Pedersen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 5018
+45 2042 3171
nicolai.pedersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7025 - Salg, Personbil

Rasmus Stræde Olesen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 5014
+45 2550 2260
r.olesen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1863 - Salg, Personbil

Lars Højløkke Jensen
Salgskonsulent, Taxi
+45 7211 5011
+45 2024 9730
l.hoejloekke@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7332 - Salg, Personbil

Michael Mejlstrup Jensen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 5414
+45 2371 8158
m.mejlstrup@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7400 - Salg, Personbil

Jesper Larsen
Salgskonsulent, Renault
+45 7211 5418
+45 2159 0587
jesper.larsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2379 - Salg, Personbil

Thino Selva
Salgskonsulent, Renault
+45 7211 5009
+45 4174 5559
t.selva@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2397 - Salg, Personbil

Søren Poulsen
Salgskonsulent, Renault
+45 7211 5016
+45 4174 5561
sp@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2114 - Salg, Personbil

Anders Bodilsen
Salgsassistent, Renault personbiler
+45 7211 5017
+45 4174 5510
a.bodilsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

5927 - Salg, Personbil

Suna Norrland
Receptionist
+45 7211 5081
s.norrland@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Varebil

Kristian Winther Rasmussen
Key Account Manager, Mercedes Benz
+45 7211 6620
+45 2550 2214
k.winther@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2309 - Salg, Varebil

Muharrem (Muk) Bicer
Salgskonsulent, Mercedes-Benz varebiler
+45 7211 5019
+45 2085 2710
m.bicer@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

5763 - Salg, Varebil

Simon Velbæk
Salgskonsulent, Mercedes-Benz varebiler
+45 7211 5015
+45 4174 5506
s.velbaek@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7293 - Salg, Varebil

Rasmus Gammelgaard Jacobsen
Juniorsalgskonsulent, Mercedes-Benz varebiler
+45 7211 5416
+45 2085 4305
r.jacobsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7062 - Salg, Varebil

Michael Fønss Larsen
Salgskonsulent, Renault varebiler
+45 7211 5025
+45 2371 8132
m.foenss@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1918 - Salg, Varebil

Tina Voldsgård
Salgsassistent, Renault varebiler
+45 7211 5084
+45 2932 6951
t.voldsgaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Lastbil

Claus Morbjerg
Distriktschef, Mercedes-Benz
+45 7211 5021
+45 4174 5554
c.morbjerg@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7014 - Salg, Lastbil

Thomas Christensen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7211 5020
+45 2935 7450
thomas.christensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Personbil

Betina Juul
Teamleder, personbilsværksted
+45 7211 5432
+45 2211 4047
b.juul@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7247 - Værksted, Personbil

Steffen Bryndum
Værkfører, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 5038
+45 3070 9340
s.bryndum@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7248 - Værksted, Personbil

Claus Hjortshøj
Kundemodtager
+45 7211 5434
c.hjortshoej@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7082 - Værksted, Personbil

Jesper Damgaard
Værkfører, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 5031
+45 2550 2204
j.damgaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

822 - Værksted, Personbil

Erik Hansen
Værkfører personbiler
+45 7211 5030
+45 2550 2205
e.hansen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7081 - Værksted, Personbil

Betina Dalgaard
Kundemodtager
+45 7211 5433
+45 2237 0064
b.dalgaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2381 - Værksted, Personbil

Michael Lyngvad
Værkfører, Renault personbiler
+45 7211 5032
+45 4174 5558
m.lyngvad@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2388 - Værksted, Personbil

Anders Nedergaard
Værkfører, Renault personbiler
+45 7211 5036
+45 2124 0610
a.nedergaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Varebil

789 - Værksted, Varebil

Thomas Nygaard Jensen
Værkfører varebiler
+45 7211 5041
+45 2550 2203
t.jensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

5776 - Værksted, Varebil

Mads Jerslev
Værkførerassistent
+45 7211 5441
+45 2342 1510
m.jerslev@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Lastbil

Mikael Boysen
Værkfører, lastbiler
+45 7211 5040
+45 2085 6586
m.boysen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

926 - Værksted, Lastbil

Henrik Rosenkrans Nielsen
Administrativ værkfører
+45 7211 5042
+45 2550 2211
h.r.nielsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7038 - Værksted, Lastbil

Martin Winther Mathiasen
Værkfører, lastbiler
+45 7211 5044
+45 5140 8209
m.mathiasen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Lager

2345 - Lager, Personbil

Helene Lantz
Reservedelsekspedient, PKW
+45 7211 5077
h.lantz@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

735 - Lager, Personbil

Kenneth Engdal Freiheit
Reservedelsekspedient, kundesalg
+45 7211 5073
+45 2550 2254
k.freiheit@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2623 - Lager, Personbil

Michael Friis Mortensen
Reservedelsekspedient, kundesalg
+45 7211 5472
m.friis@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

855 - Lager, Personbil

Jan Olesen
Reservedelsekspedient, LKW
+45 7211 5075
j.olesen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1413 - Lager, Personbil

Jeppe Nielsen
Reservedelsekspedient, LKW
+45 7211 5072
jeppe.nielsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

740 - Lager, Personbil

Phuong Dinh Nguyen
Reservedelsekspedient, PKW
+45 7211 5070
+45 2550 2255
p.nguyen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7006 - Lager, Personbil

Henrik Bækkelund Jensen
Reservedelsekspedient, PKW/TRP
+45 7211 5074
h.baekkelund@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2052 - Lager, Personbil

Niels Søvsø Nielsen
Lagermedarbejder
+45 7211 5079
n.nielsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

905 - Lager, Personbil

Peter Rasmussen
Lagermedarbejder
+45 7211 5079
+45 2085 8458

DOWNLOAD V-CARD

Pladeværksted, Personbil

Kjeld Kastrup
Værkfører, pladeværksted
+45 7211 5048
+45 2550 2202
k.kastrup@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

326 - Pladeværksted, Personbil

Ulrik Ladefoged Gjørret
Kundemodtager
+45 7211 5049
+45 4174 5563
u.gjoerret@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD