Åbningstider og kontakt

KUNDEMODTAGELSE

Mandag - fredag

7:30 - 17:30


VÆRKSTED

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


LAGER

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


SALG

Mandag - fredag

8:00 - 17:30

Søndag

11:00 - 16:00


Nødservice: Uden for åbningstid – Mercedes-Benz:

Personbiler: +45 2085 8404

Varebiler: +45 2085 8419

Reservedele: +45 7020 4710

 

Nødservice: Uden for åbningstid – Renault:

Renault Assistance +45 8088 9353

I udlandet +46 8-4111132




BILMÆRKER

 
Salgsafdeling
Værksted
Vi er certificeret Van procenter
Van ProCenter

KONTAKTPERSONER

Salg, Personbil

Lars Aalstrup Poulsen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7211 5111
+45 2024 9711
l.poulsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

3693 - Salg, Personbil

Thomas Broberg Olesen
Salgskonsulent, Renault/Dacia
+45 7211 5112
+45 4174 5543
t.olesen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Varebil

Allan Aleksander Nielsen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz varebiler
+45 7211 5116
+45 4174 5548
allan.nielsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Lastbil

Kjeld Thorbøll Andersen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7211 5122
+45 2085 4537
k.t.andersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Personbil

Anders Puggaard
Administrativ værkfører
+45 7211 5131
a.puggaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7375 - Værksted, Personbil

Chanette Løkke
Kundemodtager
+45 7211 5132
c.loekke@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2456 - Værksted, Personbil

Henrik Skov
Værkfører personbiler
+45 7211 5130
+45 2550 2248
h.skov@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Lastbil

Torben Frederik Pedersen
Værkfører lastbiler
+45 7211 5140
+45 2623 2954
t.pedersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

3684 - Værksted, Lastbil

Rune Lang
Administrativ værkfører
+45 7211 5141
+45 4117 4706
r.lang@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Lager

7376 - Lager, Personbil

Casper Kaarup Bach
Reservedelselev
+45 7211 5173
c.bach@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

753 - Lager, Personbil

Mogens Emil Pedersen
Reservedelsekspedient
+45 7211 5172
m.pedersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

756 - Lager, Personbil

Tsukasa Osanai
Reservedelsekspedient
+45 7211 5171
t.osanai@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Pladeværksted, Personbil

Per Olesen
Værkfører, pladeværksted
+45 7211 5148
p.olesen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD