Åbningstider og kontakt

KUNDEMODTAGELSE

Mandag - fredag

7:30 - 17:30


VÆRKSTED

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


LAGER

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


SALG

Mandag - fredag

8:00 - 17:30

Lørdag

10:00 - 14:00


Nødservice: Uden for åbningstid – Mercedes-Benz:

Personbiler: +45 2142 8590

Varebiler/Lastbiler: +45 2142 8590

Reservedele: +45 7020 4710

 

Nødservice: Uden for åbningstid – Renault:

Renault Assistance +45 8088 9353

I udlandet +46 8-4111132




BILMÆRKER

 
Salgsafdeling
Værksted
Vi er certificeret Van procenter
Van ProCenter

KONTAKTPERSONER

Salg, Personbil

Lars Svenningsen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7211 6911
+45 4174 5538
l.svenningsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

993 - Salg, Personbil

Mickael Dalsgaard
Regionsansvarlig, taxi-salg
+45 7211 5210
+45 2550 2213
m.dalsgaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7328 - Salg, Personbil

Tobias Bundgaard Nielsen
Salgstrainee, Renault/Dacia personbiler
+45 7211 6912
+45 5140 8211
t.nielsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Varebil

Hans Brodersen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz varebiler
+45 7211 6316
+45 2550 2206
h.brodersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Lastbil

Hans Jokumsen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7211 6322
+45 2085 4326
h.jokumsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Personbil

Kurt B. Kristensen
Værkfører personbiler
+45 7211 6930
+45 2024 9725
kurt.kristensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Lastbil/Varebil

Kasper Boesen
Værkfører varebiler/lastbiler
+45 7211 6940
+45 2498 3259
kasper.boesen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Lastbil

Michael Brun Pedersen
Administrativ værkfører
+45 7211 6941
+45 2024 9724
mb.pedersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Lager

2594 - Lager, Personbil

John Neergaard
Reservedelsekspedient
+457211 6971
j.neergaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD