Åbningstider og kontakt

KUNDEMODTAGELSE

Mandag - fredag

7:30 - 17:30


VÆRKSTED

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


LAGER

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


SALG

Mandag - fredag

8:00 - 17:30

Søndag

11:00 - 16:00


Nødservice: Uden for åbningstid – Mercedes-Benz:

Personbiler: +45 2085 6640

Varebiler/Lastbiler: +45 2085 4500

Reservedele: +45 7020 4710




BILMÆRKER

 
Salgsafdeling
Værksted
Vi er certificeret Van procenter
Van ProCenter

KONTAKTPERSONER

Administration

Kim Melsen
Salgsdirektør, personbiler
+45 7211 6610
+45 2529 8511
k.melsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Personbil

Simon Morsing Jørgensen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7211 6612
+45 2712 4503
s.joergensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7257 - Salg, Personbil

Jesper Theil Petersen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7211 6611
+45 2085 4343
j.theil@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2554 - Salg, Personbil

Jacob Svane
Salgskonsulent, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 6623
+45 2371 8064
j.svane@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2555 - Salg, Personbil

Key Kristiansen
Afdelingsleder, flådesalg
+45 7211 6618
+45 2364 7753
k.kristiansen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2564 - Salg, Personbil

Anders Visted Jakobsen
Salgskonsulent, flådesalg
+45 7211 6629
+45 2371 8068
a.jakobsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2542 - Salg, Personbil

Jette Bloch Martinsen
Salgskoordinator, flådesalg
+45 7211 6621
+45 2371 8017
j.martinsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

92 - Salg, Personbil

Ulrik Nygaard
Salgschef, brugte personbiler
+45 7211 6614
+45 2085 4547
u.nygaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7352 - Salg, Personbil

André Skov Martinsen
Salgstrainee, Mercedes-Benz personbiler
+45 3071 9181
a.martinsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2142 - Salg, Personbil

Tanja Jæger Alkærsig
Back office-assistent, flådesalg
+45 7211 6625
t.j.christensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Varebil

Ole Svingholm
Salgschef, brugte varebiler
+45 7211 6627
+45 2085 4311
o.svingholm@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

84 - Salg, Varebil

Thomas Mølgaard
Salgskonsulent, brugte varebiler
+45 7211 6626
+45 2085 4330
t.moelgaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2161 - Salg, Varebil

Steffen Abildskov Nielsen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz varebiler
+45 7211 6617
+45 4174 5514
s.nielsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

5767 - Salg, Varebil

Thomas Kragh
Juniorkonsulent, brugte varebiler
+45 7211 6628
+45 2042 3262
t.kragh@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Lastbil

Per Blichfeldt Nielsen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7211 6622
+45 2085 4325
p.nielsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Personbil

Brian Jensen
Værkfører personbiler
+45 7211 6630
+45 2085 0773
brian.jensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

140 - Værksted, Personbil

Carsten Juul Jensen
Administrativ værkfører
+45 7211 6632
+45 2085 6639
cj@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1964 - Værksted, Personbil

Willy Peter Olesen
Værkførerassistent
+45 7211 6631
willy.olesen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1923 - Værksted, Personbil

Louise Hjorth
Kundemodtager
+45 7211 6633
l.hjorth@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Lastbil/Varebil

Jan Schmidt
Værkfører varebiler/lastbiler
+45 7211 6642
+45 4013 8077
j.schmidt@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

437 - Værksted, Lastbil/Varebil

Knud Hagbart Lauridsen
Værkfører lastbiler
+45 7211 6641
k.lauridsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Lastbil

Mikael Knudsen Kristensen
Værkfører lastbiler
+45 7211 6640
+45 4138 4961
mikael.knudsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Lager

7256 - Lager, Personbil

Johnny Jungquist
Reservedelsekspedient
+45 7211 6676
j.jungquist@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2179 - Lager, Personbil

Anders Lodall
Eftermarkedskoordinator
+45 7211 6673
a.lodall@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2458 - Lager, Personbil

Henrik Christoffersen
Reservedelsekspedient
+45 7211 6678
h.christoffersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1096 - Lager, Personbil

Jan Mortensen
Reservedelseksp. Skade
+45 7211 6672
jan.mortensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

589 - Lager, Personbil

Stig Møller Lemming
Reservedelsekspedient
+45 7211 6674
s.lemming@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2297 - Lager, Personbil

Danny Jannik Kongerslev Jones
Reservedelsekspedient
+45 7211 6679
d.jones@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7109 - Lager, Personbil

Rasmus Poulsen
Reservedelselev
+45 7211 6671
r.poulsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Pladeværksted, Personbil

Michael Josephsen
Værkfører, pladeværksted
+45 7211 6648
m.josephsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD