Ejner Hessel Aalborg A/S

Sundsholmen 10, 9400 Nørresundby

+45 7211 5200 / telefax: +45 7211 6101

aalborg@hessel.dk

Afdeling/Navn/Titel
Telefon
Mobil
Email
Salg - Personbiler

Lars Jensen

Afdelingsleder

+45 7211 5213 +45 2789 7877 lars.jensen@hessel.dk

Tom Kristensen

Salgskonsulent, Mercedes-Benz

+45 7211 5211 +45 2085 4317 t.kristensen@hessel.dk

Michael Christensen

Salgskonsulent, Renault

+45 7211 5212 +45 2085 2160 michael.christensen@hessel.dk

Mickael Dalsgaard

Regionsansvarlig, taxi-salg

+45 7211 5210 +45 2550 2213 m.dalsgaard@hessel.dk
 
Salg - Varebiler

Morten Lemvig

Salgskonsulent, Renault

+45 7211 5216 +45 4174 5529 m.lemvig@hessel.dk

Per Truesen

Salgskonsulent

+45 7211 5223 +45 2550 2201 p.truesen@hessel.dk
 
Salg - Lastbiler

Henrik Rytter

Salgskonsulent, Mercedes-Benz

+45 7211 5222 +45 4174 5550 h.rytter@hessel.dk
 
Værksted - Personbiler

Allan Reenberg Bech

Værkfører personbiler

+45 7211 5236 a.bech@hessel.dk

Thomas Nyholm

Værkfører personbiler

+45 7211 5235 t.nyholm@hessel.dk

Ole Kold

Værkfører personbiler

+45 7211 5230 o.kold@hessel.dk

Jacob Beltoft

Administrativ værkfører

+45 7211 5231 j.beltoft@hessel.dk
 
Værksted - Lastbiler

Kristian Otte Nielsen

Værkfører lastbiler

+45 7211 5240 +45 2085 2513 kristian.nielsen@hessel.dk

Leif Tougaard

Administrativ værkfører

+45 7211 5243 +45 2085 0428 l.tougaard@hessel.dk
 
Opbygning

Jens Birch Jensen

Værkfører, pladeværksted

+45 7211 5248 jens.jensen@hessel.dk
 
Lager

Jens Kragelund

Lagerchef

+45 7211 5270 +45 2085 8663 j.kragelund@hessel.dk

Anne-Lise Wedel

Reservedelsekspedient

+45 7211 5275 l.wedel@hessel.dk

Kenneth Schmidt

Reservedelsekspedient

+45 7211 5272 k.schmidt@hessel.dk

Michael Juncher

Reservedelsekspedient

+45 7211 5276 m.juncher@hessel.dk

Nicholai Bøg Andersen

Reservedelsekspedient

+45 7211 5274 n.b.andersen@hessel.dk

Mikkel Mark Larsen

Reservedelselev

+45 7211 5271 m.m.larsen@hessel.dk
 
Administration

Tiffany CT Chau

Receptionist

+45 7211 5280 t.chau@hessel.dk

IT-Servicedesk

+45 7211 6152

Bilforhandler i Aalborg

Leder du efter ny bil i Aalborg til privat eller arbejde? Så er du kommet til det rigtige sted. Hos Ejner Hessel Aalborg sælger vi både personbiler, lastbiler og varebiler. Vi er autoriseret Mercedes og Renault-forhandler, og vi har altid et stort udvalg af modeller i alle størrelser og til alle tænkelige formål.


Med både Mercedes og Renault på lager finder du altid noget, der passer til dine behov. Begge mærker er kendt for deres høje kvalitet og stærke pålidelighed. Du kan altså trygt stole på, at produktet er helt i orden, når du er kunde hos Ejner Hessel. Vi stiller høje krav, for vi ved, at vores kunder gør det samme.


Værksted/mekaniker i Aalborg

Selvom du ikke kan købe, men bare skal have repareret, er Ejner Hessel Aalborg stadig stedet for dig. Vi har nogle dygtige mekanikere og eget værksted. Her finder du altid en mekaniker, der kan udføre alle former for mekanikerarbejde, lige fra reparation og serviceeftersyn til dækskifte, olieskifte, ny udstødning, osv.


Uanset hvad du skal hos Ejner Hessel, er kvaliteten i top. Vi har nogle rigtig stærke bilmodeller, vores kunderådgivning er fagligt funderet, og du kan være sikker på at den mekaniker, der arbejder på dit køretøj fikser problemerne. Kom selv forbi på Sundsholmen og oplev det hele på egen krop - eller bil.

Aalborg Åbningstider

Mandag-Torsdag Kundemodtagelse: 07.30-17.30 Værksted: 07.30-16.00 Lager: 07.30-16.00 Salg: 08.00-17.30

Fredag Kundemodtagelse: 07.30-17.30 Værksted: 07.30-15.30 Lager: 07.30-15.30 Salg: 08.00-17.30

Søndag Salg: 11.00-16.00

Aalborg NØDSERVICE

Nødservice PKW: +45 2085 8617
Nødservice LKW: +45 2085 8641
Nødservice Res.: +45 7020 4710