Ejner Hessel Aarhus A/S

Agerøvej 53, 8381 Tilst

+45 7211 5000 / telefax: +45 7211 6101

aarhus@hessel.dk

Afdeling/Navn/Titel
Telefon
Mobil
Email
Salg - Personbiler

John Møller Casper

Salgskonsulent, Mercedes-Benz

+45 7211 5013 +45 2550 2208 j.moeller@hessel.dk

Magnus Fjord Steen

Salgskonsulent, Mercedes-Benz

+45 7211 5014 +45 2550 2260 m.steen@hessel.dk

Thino Selva

Salgskonsulent, Renault

+45 7211 5009 +45 4174 5559 t.selva@hessel.dk

Lars Højløkke Jensen

Salgskonsulent, Taxi

+45 7211 5011 +45 2024 9730 l.hoejloekke@hessel.dk

Søren Poulsen

Salgskonsulent, Renault

+45 7211 5016 +45 4174 5561 sp@hessel.dk

Anders Bodilsen

Salgsassistent, Renault

+45 7211 5017 +45 4174 5510 a.bodilsen@hessel.dk

Søren Erenskjold Andersen

Salgschef, Renault

+45 7211 5012 +45 2085 6468 s.e.andersen@hessel.dk
 
Salg - Varebiler

Christian Ramsdahl

Salgskonsulent, Mercedes-Benz

+45 7211 5015 +45 2550 2263 c.ramsdahl@hessel.dk

Muharrem (Muk) Bicer

Salgskonsulent, Mercedes-Benz

+45 7211 5019 +45 2085 2710 m.bicer@hessel.dk

Flemming Ahrendt Hansen

Salgskonsulent, Renault

+45 7211 5025 +45 2371 8132 f.a.hansen@hessel.dk

Kristian Winther Rasmussen

Key Account Manager, Mercedes Benz

+45 7211 6620 +45 2550 2214 k.winther@hessel.dk

Klaus Damgaard Mogensen

Salgschef, Renault

+45 7211 5022 +45 2085 7234 klaus.mogensen@hessel.dk
 
Salg - Lastbiler

Claus Morbjerg

Distriktschef, Mercedes-Benz

+45 7211 5021 +45 4174 5554 c.morbjerg@hessel.dk
 
Værksted - Personbiler

Jens Ostenfeldt

Værkfører personbiler

+45 7211 5038 +45 2550 2243 jens.ostenfeldt@hessel.dk

Anders Nedergaard

Værkfører personbiler

+45 7211 5036 +45 2124 0610 a.nedergaard@hessel.dk

Jens Nørgaard

Værkfører personbiler

+45 7211 5031 +45 2550 2204 j.noergaard@hessel.dk

Erik Hansen

Værkfører personbiler

+45 7211 5030 +45 2550 2205 e.hansen@hessel.dk

Michael Lyngvad

Værkfører Renault personbiler

+45 7211 5032 +45 4174 5558 m.lyngvad@hessel.dk
 
Værksted - Varebiler

Bo Poulsen

Værkfører varebiler

+45 7211 5440 +45 2160 0137 b.poulsen@hessel.dk

Thomas Nygaard Jensen

Værkfører varebiler

+45 7211 5041 +45 2550 2203 t.jensen@hessel.dk
 
Værksted - Lastbiler

Mikael Boysen

Værkfører lastbiler

+45 7211 5040 +45 2085 6586 m.boysen@hessel.dk

Henrik Rosenkrans Nielsen

Administrativ værkfører

+45 7211 5042 +45 2550 2211 h.r.nielsen@hessel.dk
 
Pladeværksted

Kjeld Kastrup

Værkfører, pladeværksted

+45 7211 5048 +45 2550 2202 k.kastrup@hessel.dk
 
Lager

Flemming Sølvsten

Lagerchef

+45 7211 5470 +45 2550 2250 f.solvsten@hessel.dk

Helene Lantz

Reservedelsekspedient

+45 7211 5077 h.lantz@hessel.dk

Kenneth Engdal Freiheit

Reservedelsekspedient, kundesalg

+45 7211 5073 k.freiheit@hessel.dk

Klaus Halkjær Christensen

Reservedelsekspedient, kundesalg

+45 7211 5472 k.h.christensen@hessel.dk

Jan Olesen

Reservedelsekspedient, LKW

+45 7211 5075 j.olesen@hessel.dk

Jeppe Nielsen

Reservedelsekspedient, LKW

+45 7211 5072 jeppe.nielsen@hessel.dk

Nikolai Dinesen

Reservedelsekspedient, PKW

+45 7211 5076 n.dinesen@hessel.dk

Phuong Dinh Nguyen

Reservedelsekspedient, PKW

+45 7211 5070 +45 2550 2255 p.nguyen@hessel.dk
 
Administration

Steen Hessel

Salgsdirektør

+45 7211 5010 +45 2085 4335 s.hessel@hessel.dk

Anders Deigaard Bruun

Eftermarkedskoordinator

+45 7211 5096 +45 2024 9734 a.bruun@hessel.dk

Michael D. Rasmussen

Eftermarkedsassistent

+45 5140 8310 m.d.rasmussen@hessel.dk

Anette Ryom Johnsen

Receptionist

+45 7211 5080 a.johnsen@hessel.dk

Tina Voldsgård

Receptionist

+45 7211 5081 t.voldsgaard@hessel.dk

IT-Servicedesk

+45 7211 6152

Bilforhandler i Aarhus

Velkommen til Ejner Hessel Aarhus - din foretrukne Mercedes og Renault-forhandler og værksted i Aarhus! Her finder du altid de bedste modeller fra både Mercedes-Benz og Renault. Vi har altid masser af lækre biler til salg, samtidig med at vi også tilbyder attraktive leasing-aftaler til vores kunder.


Hos Ejner Hessel Aarhus finder du et stort udvalg Mercedes og Renault. Vi har noget for enhver, uanset hvilket behov man måtte have. Vi sælger således både personbiler, varebiler og lastbiler. Vi er autoriseret forhandler af begge mærker, så du kan trygt købe hos os. Her finder du altid biler af den høje kvalitet, som Mercedes og Renault er kendte for.


Værktsted/mekaniker i Aarhus

Ejner Hessel i Aarhus sælger ikke kun kvalitetsbiler, vi reparerer dem også. Vi udfører alle former for mekanikerarbejde: dækskifte - sommer til vinterdæk, olieskifte, ny udstødning, osv. Uanset om du kommer med akutte skader eller skal have foretaget serviceeftersyn, så er dette stedet for dig!


Kom ind til Ejner Hessel og oplev den stærke service, der kendetegner Danmarks største bilforhandler. Om du skal købe eller have repareret din personbil, varebil eller lastbil, så yder vi altid rådgivning og service af høj faglig kvalitet. Kontakt vores værksted eller salgsafdeling og snak med en mekaniker eller sælger - og oplev vores høje niveau.

Aarhus Åbningstider

Mandag-Torsdag Kundemodtagelse: 07.30-17.30 Værksted: 07.30-17:30 Lager: 07.30-17.30 Salg: 08.00-17.30

Fredag Kundemodtagelse: 07.30-17.30 Værksted: 07.30-15.30 Lager: 07.30-16.00 Salg: 08.00-17.30

SøndagSalg: 11.00-16.00

BEMÆRK: Vi har lukket i weekenderne hele juli måned 2014

Aarhus NØDSERVICE

Nødservice PKW: +45 2085 8404
Nødservice LKW: +45 2085 8419
Nødservice Res.: +45 7020 4710