Åbningstider

KUNDEMODTAGELSE

Mandag - fredag

7:30 - 17:30


VÆRKSTED

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 17:00

7:30 - 15:00


LAGER

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 17:30

7:30 - 16:00


SALG

Mandag - fredag

8:00 - 17:30

Lørdag

11:00 - 16:00

Søndag

11:00 - 16:00

Nødservice: Uden for åbningstid – Mercedes-Benz:

Personbiler: +45 2085 8404

Varebiler/Lastbiler: +45 2085 8419

Reservedele: +45 7020 4710



 

Nødservice: Uden for åbningstid – Renault:

Renault Assistance +45 8088 9353

I udlandet +46 8-4111132




BILMÆRKER

 
Salgsafdeling
Værksted
Vi er certificeret Van procenter
Van ProCenter

KONTAKTPERSONER

SALG: PRIVAT  /  ERHVERV
|
VÆRKSTED: PRIVAT   /   ERHVERV

1 Administration

Steen Hessel
Salgsdirektør
+45 7211 5010
+45 2085 4335
s.hessel@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

3680 Administration

Simon Bak Mortensen
Salgschef Renault/Dacia personbiler
+45 7211 5012
+45 2085 6468
s.mortensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

752 Administration

Klaus Damgaard Mogensen
Salgschef, Renault varebiler
+45 7211 5022
+45 2085 7234
klaus.mogensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7131 Salg

Magnus Fjord Steen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7211 5419
+45 2129 2210
m.steen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2613 Salg

Nicolai Lund Pedersen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7211 5018
+45 2042 3171
nicolai.pedersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

923 Salg

John Møller Casper
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7211 5013
+45 2550 2208
j.moeller@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1863 Salg

Lars Højløkke Jensen
Salgskonsulent, Taxi
+45 7211 5011
+45 2024 9730
l.hoejloekke@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7025 Salg

Rasmus Stræde Olesen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7211 5014
+45 2550 2260
r.olesen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1332 Salg

Christian Ramsdahl
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7211 5015
+45 2550 2263
c.ramsdahl@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2309 Salg

Muharrem (Muk) Bicer
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7211 5019
+45 2085 2710
m.bicer@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1007 Salg

Kristian Winther Rasmussen
Key Account Manager, Mercedes Benz
+45 7211 6620
+45 2550 2214
k.winther@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2371 Salg

Claus Morbjerg
Distriktschef, Mercedes-Benz
+45 7211 5021
+45 4174 5554
c.morbjerg@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7014 Salg

Thomas Christensen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7211 5020
+45 2935 7450
thomas.christensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2379 Salg

Thino Selva
Salgskonsulent, Renault
+45 7211 5009
+45 4174 5559
t.selva@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2397 Salg

Søren Poulsen
Salgskonsulent, Renault
+45 7211 5016
+45 4174 5561
sp@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2114 Salg

Anders Bodilsen
Salgsassistent, Renault personbiler
+45 7211 5017
+45 4174 5510
a.bodilsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7062 Salg

Michael Fønss Larsen
Salgskonsulent, Renault varebiler
+45 7211 5025
+45 2371 8132
m.foenss@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

6978 Værksted

Betina Juul
Teamleder, personbilsværksted
+45 7211 5432
+45 2211 4047
b.juul@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7248 Værksted

Claus Hjortshøj
Kundemodtager
c.hjortshoej@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7082 Værksted

Jesper Damgaard
Værkfører, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 5031
+45 2550 2204
j.damgaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

822 Værksted

Erik Hansen
Værkfører personbiler
+45 7211 5030
+45 2550 2205
e.hansen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7081 Værksted

Betina Dalgaard
Kundemodtager
+45 7211 5433
+45 2237 0064
b.dalgaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1395 Værksted

Bo Poulsen
Værkfører varebiler
+45 7211 5440
+45 2160 0137
b.poulsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

789 Værksted

Thomas Nygaard Jensen
Værkfører varebiler
+45 7211 5041
+45 2550 2203
t.jensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

5776 Værksted

Mads Jerslev
Værkførerassistent
+45 7211 5441
+45 2342 1510
m.jerslev@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

839 Værksted

Mikael Boysen
Værkfører lastbiler
+45 7211 5040
+45 2085 6586
m.boysen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

926 Værksted

Henrik Rosenkrans Nielsen
Administrativ værkfører
+45 7211 5042
+45 2550 2211
h.r.nielsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2381 Værksted

Michael Lyngvad
Værkfører, Renault personbiler
+45 7211 5032
+45 4174 5558
m.lyngvad@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2388 Værksted

Anders Nedergaard
Værkfører Renault personbiler
+45 7211 5036
+45 2124 0610
a.nedergaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2119 Lager

Flemming Sølvsten
Lagerchef
+45 7211 5471
+45 2550 2250
f.solvsten@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2345 Lager

Helene Lantz
Reservedelsekspedient, PKW
+45 7211 5077
h.lantz@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

735 Lager

Kenneth Engdal Freiheit
Reservedelsekspedient, kundesalg
+45 7211 5073
+45 2550 2254
k.freiheit@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2623 Lager

Michael Friis Mortensen
Reservedelsekspedient, kundesalg
+45 7211 5472
m.friis@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

855 Lager

Jan Olesen
Reservedelsekspedient, LKW
+45 7211 5075
j.olesen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1413 Lager

Jeppe Nielsen
Reservedelsekspedient, LKW
+45 7211 5072
jeppe.nielsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1994 Lager

Nicolai Rasmus Dinesen
Reservedelsekspedient, PKW
+45 7211 5076
n.dinesen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

740 Lager

Phuong Dinh Nguyen
Reservedelsekspedient, PKW
+45 7211 5070
+45 2550 2255
p.nguyen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2052 Lager

Niels Søvsø Nielsen
Lagermedarbejder
+45 7211 5079
n.nielsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7006 Lager

Henrik Bækkelund Jensen
Reservedelsekspedient, PKW/TRP
+45 7211 5074
h.baekkelund@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

905 Lager

Peter Rasmussen
Lagermedarbejder
+45 7211 5079
+45 2085 8458

DOWNLOAD V-CARD

802 Pladeværksted

Kjeld Kastrup
Værkfører, pladeværksted
+45 7211 5048
+45 2550 2202
k.kastrup@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

326 Pladeværksted

Ulrik Ladefoged Gjørret
Kundemodtager
+45 7211 5049
+45 4174 5563
u.gjoerret@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD