Åbningstider

KUNDEMODTAGELSE

Mandag - fredag

7:30 - 17:30


VÆRKSTED

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


LAGER

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


SALG

Mandag - fredag

8:00 - 17:30

Søndag

11:00 - 16:00

Nødservice: Uden for åbningstid – Mercedes-Benz:

Nødservice: +45 2167 6488

Nødservice: Nødservice: Reservedele: +45 7020 4710



 

Nødservice: Uden for åbningstid – Renault:

Renault Assistance +45 8088 9353

I udlandet +46 8-4111132




BILMÆRKER

 
Salgsafdeling
Værksted
Vi er certificeret Van procenter
Van ProCenter

KONTAKTPERSONER

Administration

Tommy Hansen
Regionschef, eftermarked
+45 7311 7030
+45 4174 5519
t.hansen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

5865 - Administration, Personbil

Kenneth Bo Villumsen
Regions-salgschef, Renault/Dacia
+45 7311 7311
+45 2024 9707
k.villumsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Personbil

Martin Zacho Holm
Salgskonsulent, Mercedes-Benz personbiler
+45 7311 7211
+45 2345 1861
m.holm@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2496 - Salg, Personbil

Klaus Hasse
Salgskonsulent, Renault
+45 7311 7212
+45 2364 7737
k.hasse@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

5790 - Salg, Personbil

Peter Bo Nielsen
Juniorsalgskonsulent, Renault/Dacia
+45 7311 7213
+45 6119 5366
pb.nielsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Varebil

Jesper Stengelshøj Jørgensen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz varebiler
+45 7311 7216
+45 2926 9540
j.joergensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2464 - Salg, Varebil

Jacob Eriksen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz varebiler
+45 7311 7316
+45 2371 7871
j.eriksen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1753 - Salg, Varebil

Kurt Warberg
Salgskonsulent, brugte varebiler
+45 7311 7227
+45 2024 9719
k.warberg@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2341 - Salg, Varebil

Kim Kai Sørensen
Flådesalgsansvarlig
+45 7311 7018
+45 4174 5549
k.soerensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

3683 - Salg, Varebil

Claus Funder
Salgskonsulent, Renault varebiler
+45 7311 7116
+45 2371 7882
c.funder@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Lastbil

Claus Vinter
Salgskonsulent
+45 7311 7423
+45 4174 5508
c.vinter@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

5946 - Salg, Lastbil

Ronnie Christensen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7311 7622
+45 2550 2222
r.christensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Personbil

Joachim Aleksander Saust
Værkfører
+45 7311 7241
+45 2052 8675
j.saust@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

5889 - Værksted, Personbil

Samuel Schytt
Administrativ værkfører
+45 7311 7235
+45 2028 1228
s.schytt@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Lastbil/Varebil

Martin Nielsen
Administrativ værkfører
+45 7311 7236
+45 2028 5468
martin.nielsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Varebil

Peter Bruus Hansen
Værkfører varebiler
+45 7311 7237
+45 2148 1407
p.bruus@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Lastbil

Henrik Worziger Petersen
Værkfører, lastbiler
+45 7311 7242
+45 4174 5571
h.petersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7336 - Værksted, Lastbil

Brian Hald Kristensen
Teknisk værkfører, LKW
+45 7311 7243
+45 2177 2670
b.kristensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Lager

Jesper Bohn
Lagerchef
+45 7311 7270
+45 4040 8618
j.bohn@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2323 - Lager, Personbil

Bo Christensen
Reservedelsekspedient
+45 7311 7271
b.christensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7202 - Lager, Personbil

Martin Oberthon Kristiansen
Reservedelsekspedient
+45 7311 7273
+45 2341 1034
m.oberthon@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

6971 - Lager, Personbil

Claus Reitoft
Reservedelsekspedient
+45 7311 7272
+45 4174 5504
c.reitoft@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD