Ejner Hessel Horsens

Åbningstider og kontakt

BEMÆRK!! VI HAR WEEKENDLUKKET I UGERNE 27, 28, 29 & 30.

KUNDEMODTAGELSE

Mandag - fredag

7:30 - 17:30


VÆRKSTED

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


LAGER

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


SALG

Mandag - fredag

8:00 - 17:30

Søndag

11:00 - 16:00


Kontakt
Adresse: Vejlevej 146 , 8700 Horsens
Telefon: +45 7211 6660
Reservedele: +45 7211 6677
Kontaktpersoner

Nødservice: Uden for åbningstid – Mercedes-Benz:

Nødservice hovednummer: Tlf: 3378 5555

Personbiler/Varebiler: +45 2085 6640

Lastbiler: +45 2085 4500

Reservedele: +45 7020 4710




BILMÆRKER

 
Salgsafdeling
Værksted
Vi er certificeret Van procenter
Van ProCenter

KONTAKTPERSONER

Salg, Personbil

André Skov Martinsen
Salgstrainee, Mercedes-Benz personbiler
+45 3071 9181
a.martinsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2425 - Salg, Personbil

Jens Larsen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7211 6615
+45 2371 8134
jens.larsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Varebil

Claus Bjerregaard Nissen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz varebiler
+45 7211 6613
+45 2085 4312
c.nissen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Personbil

1351 - Værksted, Personbil

Jesper Lykke Johansen
Kundemodtager/administrativ værkfører
+45 7211 6635
j.johansen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Varebil

Jesper Lykke Johansen
Kundemodtager/administrativ værkfører
+45 7211 6635
j.johansen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Lastbil

Klaus Arentoft Jensen
Arb. værkfører
+45 7211 6644
+45 2490 3443
klaus.jensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1351 - Værksted, Lastbil

Jesper Lykke Johansen
Kundemodtager/administrativ værkfører
+45 7211 6635
j.johansen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Lager

7061 - Lager, Personbil

Louise Poulsen
Reservedelsekspedient
+45 7211 6662
louise.poulsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD