Ejner Hessel Nykøbing F.

Åbningstider og kontakt

KUNDEMODTAGELSE

Mandag - fredag

7:30 - 17:30


SERVICE

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 15:30

7:30 - 15:00


RESERVEDELE

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 15:30

7:30 - 15:00


SALG

Mandag - fredag

8:00 - 17:30

Få et overblik over åbningstiderne, som varierer i forhold til vores normale åbningstider HER.


Kontakt
Adresse: Agrovej 2, 4800 Nykøbing F.
Hessels servicecenter: +45 7211 5005
Telefonnr. til afdelingen: +45 7311 7500
Reservedele: +45 7311 7599
Kontaktpersoner

Nødservice: Uden for åbningstid – Mercedes-Benz:

Nødservice hovednummer: Tlf: 3378 5555

Personbiler/Varebiler: Tlf: +45 2253 5646

Lastbiler: Tlf:+45 2046 3855

Reservedele: Tlf: +45 7020 4710




BILMÆRKER

 
Salgsafdeling
Værksted

KONTAKTPERSONER

Administration

Tommy Hansen
Regionschef, eftermarked
+45 7311 7030
+45 4174 5519
t.hansen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Varebil

Luis Diniz
Salgskonsulent, Mercedes-Benz varebiler
+45 7311 7516
+45 2137 6687
l.diniz@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Lastbil

Ulrik Hansen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz lastbiler
+45 7311 7522
+45 4040 3466
j.ulrik.hansen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Personbil

Stephan Boesgaard
Værkfører personbiler
+45 7311 7531
+45 2021 3772
s.boesgaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1531 - Værksted, Personbil

Tommy Petersen
Værkstedschef
+45 7311 7540
+45 5151 6361
tommy.petersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Lastbil/Varebil

1534 - Værksted, Lastbil/Varebil

Thor Marcussen
Administrativ værkfører
+45 7311 7543
+45 2116 4306
thor.marcussen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Lager

Kjeld Normann Nielsen
Reservedelschef
+45 7311 7570
+45 4091 1150
kjeld.nielsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2129 - Lager, Personbil

Henriette Nørregren Stæger
Reservedelsekspedient
+45 7311 7571
+45 2119 3518
h.staeger@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1539 - Lager, Personbil

Søren Mikkelsen
Reservedelsekspedient
+45 7311 7573
+45 4046 7490
soren.mikkelsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD