Ejner Hessel Roskilde

Åbningstider og kontakt

BEMÆRK!! VI HAR WEEKENDLUKKET I UGERNE 27, 28, 29 & 30.

KUNDEMODTAGELSE

Mandag - fredag

7:30 - 17:30


VÆRKSTED

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 22:00

7:30 - 19:00


LAGER

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:30


SALG

Mandag - fredag

8:00 - 17:30

Lørdag

11:00 - 16:00

Søndag

11:00 - 16:00


Kontakt
Adresse: Københavnsvej 299, 4000 Roskilde
Telefon: +45 7311 7000
Reservedele: +45 7311 7099
Kontaktpersoner

Nødservice: Uden for åbningstid – Mercedes-Benz:

Nødservice hovednummer: Tlf: 3378 5555

Personbiler/Varebiler: +45 2048 6686

Reservedele: +45 7020 4710




BILMÆRKER

 
Salgsafdeling
Værksted
Vi er certificeret Van procenter
Van ProCenter

KONTAKTPERSONER

Administration

2217 - Administration, Personbil

Tommy Hansen
Regionschef, eftermarked
+45 7311 7030
+45 4174 5519
t.hansen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Personbil

Rasmus Melsø
Salgskonsulent, Mercedes-Benz personbiler
+45 7311 7023
+45 2946 4497
r.melsoe@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2206 - Salg, Personbil

Bo John Karlsen
Leasingkonsulent
+45 7311 7014
+45 4174 5516
b.karlsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7059 - Salg, Personbil

Søren Sparvath
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7311 7016
+45 2498 9588
s.sparvath@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7695 - Salg, Personbil

Michael Maref
Vedligeholdelsestekniker PKW

DOWNLOAD V-CARD

7489 - Salg, Personbil

Poul Vinther
Salgskonsulent, Mercedes-Benz personbiler
+45 7311 7020
+45 2334 1146
p.vinther@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1729 - Salg, Personbil

Dan Silving
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7311 7011
+45 2024 9710
dan.silving@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7675 - Salg, Personbil

Camilla Spang Kieffer
Salgskonsulent, Mercedes-Benz personbiler
+45 7311 7029
+45 2149 7464
c.kieffer@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7391 - Salg, Personbil

Martin Rye Christiansen
Salgstrainee, Mercedes-Benz personbiler
+45 7311 7028
+45 4115 9997
m.rye@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7058 - Salg, Personbil

Marianne Ebdrup
Receptionist, salgsafdeling
+45 7311 7081
+45 2911 7234
m.ebdrup@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Varebil

Hüseyin Aydemir
Regions-salgschef, Mercedes-Benz varebiler
+45 7311 7026
+45 4174 5528
h.aydemir@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

6975 - Salg, Varebil

Kim Mundt
Salgskonsulent, Mercedes-Benz varebiler
+45 7311 7017
+45 4019 8733
k.mundt@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7095 - Salg, Varebil

Jesper Juel Jørgensen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz varebiler
+45 7311 7025
+45 2974 4489
j.juel@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, HiRE

Christian Lind
Afdelingschef, Hessel HiRE
+45 7311 7013
+45 2085 4412
c.lind@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2332 - Salg, HiRE

Birgit Boysen Ladewig
Projektleder, Hessel Finans & Hessel HiRE
+45 7311 7015
+45 4174 5547
b.ladewig@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2569 - Salg, HiRE

Thomas Bach Jensen
Back office-ansvarlig, Hessel HiRE
+45 7311 7019
+45 2371 7918
thomas.b.jensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2320 - Salg, HiRE

Anette Holm Ovesen
Back office-assistent, Hessel Finans & Hessel HiRE
+45 7311 7022
a.ovesen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1547 - Salg, HiRE

Maria Bugge
Back office-assistent, Hessel Finans & Hessel HiRE
+45 7311 7024
+45 5073 1884
maria.bugge@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

5844 - Salg, HiRE

Camilla Grønning Christensen
Back office-assistent, Hessel Finans & Hessel HiRE
+45 7311 7021
+45 5118 8091
c.christensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Personbil

Ismet Deveci
Værkstedschef
+45 7311 7034
i.deveci@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2219 - Værksted, Personbil

Pernille Hovgesen
Værkfører
+45 7311 7033
p.hovgesen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

6997 - Værksted, Personbil

Erik Bo Pedersen
Værkfører personbiler
+45 7311 7036
e.pedersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

5753 - Værksted, Personbil

Peter Berggreen
Værkfører, aftenhold
+45 7311 7041
p.berggreen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Varebil
Lager

Dennis Gynther Worholm
Reservedelsekspedient
+45 7311 7074
d.worholm@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1558 - Lager, Personbil

Christian Lund
Reservedelschef
+45 7311 7070
+45 2015 8161
christian.lund@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1752 - Lager, Personbil

Bojan Herenda
Reservedelsekspedient
+45 7311 7076
bojan.herenda@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1571 - Lager, Personbil

Henrik Eriksen
Reservedelsekspedient
+45 7311 7077
henrik.eriksen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1563 - Lager, Personbil

Brian Fuldby-Olsen
Reservedelsekspedient
+45 7311 7072
bfo@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1560 - Lager, Personbil

Otto Sørensen
Reservedelsekspedient
+45 7311 7075
os@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

6995 - Lager, Personbil

Jesper Weiberg
Reservedelsekspedient
+45 7311 7071
j.weiberg@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7515 - Lager, Ophug

Christina Luisa Avlund Frandsen
Reservedelsekspedient
+45 7311 7073
c.frandsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Pladeværksted, Personbil

Anders Maul
Værkfører, pladeværksted
+45 7311 7048
a.maul@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD