Åbningstider og kontakt

KUNDEMODTAGELSE

Mandag - fredag

7:30 - 17:30


VÆRKSTED

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


LAGER

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


SALG

Mandag - fredag

8:00 - 17:30

Søndag

11:00 - 16:00


Nødservice: Uden for åbningstid – Mercedes-Benz:

Nødservice: Personbiler: +45 2085 4502

Nødservice: Varebiler/Lastbiler: +45 2085 4502

Nødservice: Reservedele: +45 7020 4710

 

Nødservice: Uden for åbningstid – Renault:

Renault Assistance +45 8088 9353

I udlandet +46 8-4111132




BILMÆRKER

 
Salgsafdeling
Værksted
Vi er certificeret Van procenter
Van ProCenter

KONTAKTPERSONER

Salg, Personbil

Flemming Veje Thomsen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7211 6511
+45 2085 4528
f.veje@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

4724 - Salg, Personbil

Lasse Salling Petersen
Juniorsalgskonsulent, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 6514
+45 2327 2792
l.salling@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2378 - Salg, Personbil

Jimmi Hellqvist
Salgskonsulent, Renault/Dacia
+45 7211 6513
+45 4010 4858
j.hellqvist@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Varebil

Bent Jensen
Salgskonsulent, handicapbiler/minibusser
+45 7211 6512
+45 2085 4300
b.jensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7078 - Salg, Varebil

Morten Petersen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz varebiler
+45 7211 6516
+45 2371 8061
morten.petersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Lastbil

Lars Høstrup
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7211 6522
+45 2085 4322
l.hostrup@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Personbil

Allan Holm
Værkfører personbiler
+45 7211 6532
a.holm@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

3668 - Værksted, Personbil

Heine Flodgaard Christiansen
Værkfører personbiler
+45 7211 6531
+45 5181 0434
h.flodgaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Lastbil/Varebil

Hugo Kristensen
Værkfører lastbiler
+45 7211 6540
+45 4174 5553
h.kristensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Lager

Pia Noe
Reservedelsekspedient
+45 7211 6571
p.b.noe@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7133 - Lager, Personbil

Michael Venø Jessen
Lagerchef
+45 7211 6570
+45 4174 5566
m.jessen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

251 - Lager, Personbil

Claus Steindorff Jacobsen
Reservedelsekspedient
+45 7211 6572
c.jacobsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2383 - Lager, Personbil

Karl Rasmussen
Reservedelsekspedient
+45 7211 6575
k.rasmussen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD