Topbillede til Ejner Hessel A/S, Albertslund

Ejner Hessel Albertslund

Åbningstider og kontakt

KUNDEMODTAGELSE

Mandag - fredag

7:30 - 17:30


SERVICE

Mandag - fredag

7:00 - 17:00


RESERVEDELE

Mandag - torsdag

Fredag

7:00 - 16:00

7:00 - 15:30


SALG

Mandag - fredag

9:00 - 17:30

Lørdag

11:00 - 16:00

Søndag

11:00 - 16:00

Få et overblik over åbningstiderne, som varierer i forhold til vores normale åbningstider HER.


Kontakt
Adresse: Roskildevej 20, 2620 Albertslund
Hessels servicecenter: +45 7211 5005
Telefonnr. til afdelingen: +45 7312 5800
Reservedele: +45 7312 5899
Kontaktpersoner

Nødservice: Uden for åbningstid – Renault:

Renault Assistance: Tlf: +45 8088 9353

I udlandet: Tlf: +46 8-4111132




Afdelinger

Værksted, personbil:

+45 7312 5809

Book tid: +45 72115005

Værksted, varebil:

+45 7312 5807

Pladeværksted, personbil:

+45 7312 5808

Reservedele og tilbehør:

+45 7312 5899


BILMÆRKER

 
Salgsafdeling
Værksted

KONTAKTPERSONER

Salg, Personbil

Civ Camilla Rønde
Regionssalgschef Renault/Dacia personbiler
+45 7312 5813
+45 2028 5477
c.ronde@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

5830 - Salg, Personbil

Christian Bach Andersen
Salgskonsulent, Renault/Dacia personbiler
+45 7312 5812
+45 2156 4743
christian.andersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7666 - Salg, Personbil

Karsten Schnor Krøger
Salgskonsulent, Renault/Dacia
+45 7312 5816
+45 2974 9498
k.kroeger@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7485 - Salg, Personbil

Per Egebjerg
Afdelingsleder, Renault/Dacia personbiler
+45 7211 5024
+45 2027 1077
pe@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Varebil

René Hansen
Salgskonsulent, Renault varebiler
+45 7312 5814
+45 2910 6625
rene.hansen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Personbil

Christine Vang
Kundemodtager
+45 7312 5835
c.vang@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7149 - Værksted, Personbil

Mathias Nagel
Administrativ værkfører
+45 7312 5837
m.nagel@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Varebil
Reservedele og tilbehør

5791 - Lager, Personbil

Morten Brandt Christiansen
Reservedelsekspedient
+45 7312 5872
m.christiansen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7449 - Lager, Personbil

Freddie Krogager Møller
Reservedelseksp. Skade
+45 7312 5847
f.moeller@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7990 - Lager, Personbil

Allan Cholta
Reservedelsekspedient
+45 7312 5871
a.cholta@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

5802 - Lager, Personbil

Villy Knakkergård
Reservedelsekspedient
+45 7312 5874
v.knakkergaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

8120 - Lager, Personbil

Kristian Raabjerg Eriksen
Eftermarkedselev
+45 7312 5875
k.raabjerg@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Pladeværksted, Personbil

Erbil Steinhart Cingi
Værkfører, pladeværksted
+45 7312 5846
e.cingi@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7102 - Pladeværksted, Personbil

Anders Nyegaard
Værkførerassistent/pladesmed
+45 7312 5849
a.nyegaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD