Ejner Hessel Hjørring

Åbningstider og kontakt

KUNDEMODTAGELSE

Mandag - fredag

7:30 - 17:30


SERVICE

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


RESERVEDELE

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


SALG

Mandag - fredag

8:00 - 17:30

Søndag

11.00 – 16.00

Få et overblik over åbningstiderne, som varierer i forhold til vores normale åbningstider HER.


Kontakt
Adresse: Vester Hedevej 255, 9800 Hjørring
Hessels servicecenter: +45 7211 5005
Telefonnr. til afdelingen: +45 7211 5300
Reservedele: +45 7211 5399
Kontaktpersoner

Nødservice: Uden for åbningstid – Mercedes-Benz:

Nødservice hovednummer: Tlf: +45 3378 5555

Nødservice: Lastbiler: Tlf: +45 2085 8641

Nødservice: Reservedele: Tlf: +45 7020 4710

 

Nødservice: Uden for åbningstid – Renault:

Renault Assistance Tlf: +45 8088 9353

I udlandet Tlf: +46 8-4111132




BILMÆRKER

 
Salgsafdeling
Værksted
Vi er certificeret Van procenter
Van ProCenter

KONTAKTPERSONER

Salg, Personbil

Troels Strøm
Salgskonsulent, Renault/Dacia
+45 7211 5315
+45 2042 4552
t.stroem@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7893 - Salg, Personbil

Mikkel Kotnis
Salgstrainee, Renault/Dacia personbiler
+45 7211 5316
+45 5140 8211
m.kotnis@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Varebil

Lars Godskesen
Salgskonsulent, varebiler
+45 7211 5310
+45 2085 0477
l.godskesen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Lastbil

Kjeld Thorbøll Andersen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz lastbiler
+45 7211 5122
+45 2085 4537
k.t.andersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Personbil
Værksted, Lastbil/Varebil

Michael Mølholt
Værkfører varebiler/lastbiler
+45 7211 5340
+45 2024 9713
m.moelholt@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1765 - Værksted, Lastbil/Varebil

Steffen Lennø Andersen
Systemtekniker LKW
+45 7211 5342
+45 2058 8705
s.andersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

882 - Værksted, Lastbil/Varebil

Kristian Otte Nielsen
Værkfører varebiler/lastbiler
+45 7211 5341
+45 2085 2513
kristian.nielsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Reservedele og tilbehør

8066 - Lager, Personbil

Magnus Nürnberg Bæk
Reservedelselev
+45 7211 5373
m.nurnberg@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1298 - Lager, Personbil

Claus Haagensen Christensen
Reservedelsekspedient
+45 7211 5372
claus.h.christensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD