Ejner Hessel Hvidovre

Åbningstider og kontakt

KUNDEMODTAGELSE

Mandag - fredag

7:30 - 17:30


SERVICE

Mandag - fredag

7:00 - 17:30


RESERVEDELE

Mandag - torsdag

Fredag

7:00 - 16:00

7:00 - 15:00


SALG

Mandag - fredag

8:00 - 17:30

Få et overblik over åbningstiderne, som varierer i forhold til vores normale åbningstider HER.


Kontakt
Adresse: Avedøreholmen 92-94, 2650 Hvidovre
Hessels servicecenter: +45 7211 5005
Telefonnr. til afdelingen: +45 7311 7600
Reservedele: +45 7311 7699
Kontaktpersoner

Nødservice: Uden for åbningstid – Mercedes-Benz:

Nødservice: Personbiler/Varebiler: Tlf: +45 4174 5502

Nødservice: Lastbiler: Tlf: +45 4174 5502

Nødservice: Reservedele: Tlf: +45 7020 4710

 

Nødservice: Uden for åbningstid – Renault:

Renault Assistance: +45 8088 9353

I udlandet: +46 8-4111132




BILMÆRKER

 
Salgsafdeling
Værksted

KONTAKTPERSONER

Administration

Tommy Hansen
Regionschef, eftermarked
+45 7311 7030
+45 4174 5519
t.hansen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Varebil

Peter Christensen
Salgskonsulent, Renault varebiler
+45 7311 7616
+45 2085 4329
peter.christensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Lastbil

Ronnie Christensen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz lastbiler
+45 7311 7622
+45 2550 2222
r.christensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Varebil

Dennis Eriksen
Værkfører, varebiler
+45 7311 7642
+45 4174 5515
d.eriksen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7942 - Værksted, Varebil

Hysni Fejza
Værkfører, varebiler
+45 7311 7630
+45 9243 0843
h.fejza@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Lastbil

Christian David Schou
Værkfører lastbiler
+45 7311 7640
+45 2498 1090
ch.schou@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1575 - Værksted, Lastbil

Lars Carlsen
Administrativ værkfører
+45 7311 7631
+45 2674 5694
lars.carlsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7502 - Værksted, Lastbil

Nikolaj Jørgensen
Teknisk værkfører TRP/LKW
+45 7311 7643
+45 2148 1357
n.joergensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1799 - Værksted, Lastbil

Henrik Frandsen
Værkfører, HAMMAR kraner, trailere
+45 7311 7641
+45 2024 9706
h.frandsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Lager

Kasper Silding
Reservedelsekspedient
+45 7311 7674
+45 2399 4068
k.silding@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2552 - Lager, Lastbil

Jacob Eriksen
Lagerchef
+45 7311 7670
+45 2154 4450
jacob.eriksen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7439 - Lager, Lastbil

Martin Svane
Reservedelsekspedient
+45 7311 7673
+45 4174 5511
m.svane@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

8105 - Lager, Lastbil

Joakim Eilegaard Larting
Reservedelsekspedient
+45 7311 7671
+45 2384 1372
j.larting@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD