Ejner Hessel Vejle

Åbningstider og kontakt

KUNDEMODTAGELSE

Mandag - fredag

7:30 - 17:30


VÆRKSTED

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


LAGER

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


SALG

Mandag - fredag

8:00 - 17:30

Søndag

11:00 - 16:00


Kontakt
Adresse: Niels Finsensvej 2, 7100 Vejle
Hessels servicecenter: +45 7211 5005
Telefonnr. til afdelingen: +45 7211 6600
Reservedele: +45 7211 6699
E-mail: vejle@hessel.dk
Kontaktpersoner

Nødservice: Uden for åbningstid – Mercedes-Benz:

Nødservice hovednummer: Tlf: +45 3378 5555

Nødservice: Personbiler: Tlf: +45 2085 6640

Nødservice: Varebiler/Lastbiler: Tlf: +45 2085 4500

Nødservice: Reservedele: Tlf: +45 7020 4710




BILMÆRKER

 
Salgsafdeling
Værksted
Vi er certificeret Van procenter
Van ProCenter

KONTAKTPERSONER

Administration

Kim Melsen
Salgsdirektør, personbiler
+45 7211 6610
+45 2529 8511
k.melsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Personbil

Simon Morsing Jørgensen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7211 6612
+45 2712 4503
s.joergensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7257 - Salg, Personbil

Jesper Theil Petersen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7211 6611
+45 2085 4343
j.theil@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7372 - Salg, Personbil

Christian Thielsen Keller
Salgstrainee, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 6647
+45 2178 8072
c.keller@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7037 - Salg, Personbil

Christer Andersen
Juniorsalgskonsulent, personbiler
+45 7211 6609
+45 2154 7629
christer.andersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2554 - Salg, Personbil

Jacob Svane
Salgskonsulent, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 6623
+45 2371 8064
j.svane@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2564 - Salg, Personbil

Anders Visted Jakobsen
Salgskonsulent, flådesalg
+45 7211 6629
+45 2371 8068
a.jakobsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7610 - Salg, Personbil

Niels Møller Jørgensen
Leasingassistent
+45 7211 6652
+45 2057 9537
n.moeller@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2542 - Salg, Personbil

Jette Bloch Martinsen
Salgskoordinator, flådesalg
+45 7211 6621
+45 2371 8017
j.martinsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2142 - Salg, Personbil

Tanja Jæger Alkærsig
Back office-assistent, flådesalg
+45 7211 6625
+45 2057 8710
t.j.christensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2555 - Salg, Personbil

Key Kristiansen
Afdelingsleder, flådesalg
+45 7211 6618
+45 2364 7753
k.kristiansen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Varebil

Ole Svingholm
Salgschef, brugte varebiler
+45 7211 6627
+45 2085 4311
o.svingholm@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

84 - Salg, Varebil

Thomas Mølgaard
Salgskonsulent, brugte varebiler
+45 7211 6626
+45 2085 4330
t.moelgaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2161 - Salg, Varebil

Steffen Abildskov Nielsen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz varebiler
+45 7211 6617
+45 4174 5514
s.nielsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

5767 - Salg, Varebil

Thomas Kragh
Salgskonsulent, brugte varebiler
+45 7211 6628
+45 2042 3262
t.kragh@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Lastbil

Per Blichfeldt Nielsen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz lastbiler
+45 7211 6622
+45 2085 4325
p.nielsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Personbil

Brian Jensen
Værkfører personbiler
+45 7211 6630
+45 2085 0773
brian.jensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

140 - Værksted, Personbil

Carsten Juul Jensen
Administrativ værkfører
+45 7211 6632
+45 2085 6639
cj@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1923 - Værksted, Personbil

Louise Hjorth
Kundemodtager
+45 7211 6633
+45 2057 8870
l.hjorth@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Lastbil/Varebil

Knud Hagbart Lauridsen
Værkfører lastbiler
+45 7211 6641
+45 2421 0267
k.lauridsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Lastbil

Mikael Knudsen Kristensen
Værkfører lastbiler
+45 7211 6640
+45 4138 4961
mikael.knudsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7818 - Værksted, Lastbil

Carsten Terkelsen
Værkfører lastbiler
+45 7211 6642
+45 4013 8077
c.terkelsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Lager

Johnny Jungquist
Reservedelsekspedient
+45 7211 6676
+45 2057 9827
j.jungquist@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

5750 - Lager, Personbil

Steffen Simonsen
Lagerchef
+45 7211 6670
+45 3052 5686
s.simonsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7503 - Lager, Personbil

Ebbe Bruun Sandholdt
Reservedelsekspedient
+45 7211 6673
+45 2057 9536
e.sandholdt@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2179 - Lager, Personbil

Anders Lodall
Eftermarkedskoordinator
+45 7211 5492
+45 2382 5599
a.lodall@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7739 - Lager, Personbil

Patrick Emil Gude
Reservedelselev
+45 7211 6678
+45 2057 9641
p.gude@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7723 - Lager, Personbil

Kenneth Meldgaard Christensen
Reservedelsekspedient
+45 7211 6656
+45 2057 9532
k.meldgaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7473 - Lager, Personbil

Line Bager Nymand
Reservedelsekspedient
+45 7211 6675
+45 2057 9768
l.nymand@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1096 - Lager, Personbil

Jan Mortensen
Reservedelseksp. Skade
+45 7211 6672
+45 2057 9617
jan.mortensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

589 - Lager, Personbil

Stig Møller Lemming
Reservedelsekspedient
+45 7211 6674
+45 2057 9824
s.lemming@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2297 - Lager, Personbil

Danny Jannik Kongerslev Jones
Reservedelsekspedient
+45 7211 6679
+45 2057 9581
d.jones@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Pladeværksted, Personbil

Michael Josephsen
Værkfører, pladeværksted
+45 7211 6648
+45 2057 9453
m.josephsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD