Topbillede til Ejner Hessel A/S, Aarhus Mercedes-Benz

Ejner Hessel Tilst

Åbningstider og kontakt

KUNDEMODTAGELSE

Mandag - fredag

7:30 - 17:30


VÆRKSTED

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


LAGER

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


SALG

Mandag - fredag

8:00 - 17:30

Lørdag

11:00 - 16:00

Søndag

11:00 - 16:00


Kontakt
Adresse: Agerøvej 49, 8381 Tilst
Hessels servicecenter: +45 7211 5005
Telefonnr. til afdelingen: +45 7211 5000
Reservedele: +45 7211 5099
Kontaktpersoner

Nødservice: Uden for åbningstid – Mercedes-Benz:

Nødservice hovednummer: Tlf: +45 3378 5555

Nødservice: Personbiler: Tlf: +45 2085 8404

Nødservice: Varebiler/Lastbiler: Tlf: +45 2085 8419

Nødservice: Reservedele: Tlf: +45 7020 4710




BILMÆRKER

 
Salgsafdeling
Værksted
Vi er certificeret Van procenter
Van ProCenter

KONTAKTPERSONER

Administration
Salg, Personbil

John Møller Casper
Salgskonsulent, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 5013
+45 2550 2208
j.moeller@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7131 - Salg, Personbil

Magnus Fjord Steen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 5419
+45 2129 2210
m.steen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2613 - Salg, Personbil

Nicolai Lund Pedersen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 5018
+45 2042 3171
nicolai.pedersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7025 - Salg, Personbil

Rasmus Stræde Olesen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 5014
+45 2550 2260
r.olesen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1863 - Salg, Personbil

Lars Højløkke Jensen
Salgskonsulent, Taxi
+45 7211 5011
+45 2024 9730
l.hoejloekke@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7332 - Salg, Personbil

Michael Mejlstrup Jensen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 5414
+45 2371 8158
m.mejlstrup@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7532 - Salg, Personbil

Josephine Wagner Schubring
Salgstrainee, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 5415
+45 2445 8815
j.schubring@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7725 - Salg, Personbil

Torben Sejr
Salgskonsulent, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 5421
+45 2399 5767
t.sejr@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7109 - Salg, Personbil

Rasmus Poulsen
Salgstrainee, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 5026
+45 4141 6060
r.poulsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Varebil

Muharrem (Muk) Bicer
Salgskonsulent, Mercedes-Benz varebiler
+45 7211 5019
+45 2085 2710
m.bicer@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

5763 - Salg, Varebil

Simon Velbæk
Salgskonsulent, Mercedes-Benz varebiler
+45 7211 5015
+45 4174 5506
s.velbaek@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1007 - Salg, Varebil

Kristian Winther Rasmussen
Key Account Manager, Mercedes Benz
+45 7211 6620
+45 2550 2214
k.winther@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7293 - Salg, Varebil

Rasmus Gammelgaard Jacobsen
Salgskonsulent, handicapbiler/minibusser
+45 7211 5416
+45 2085 4305
r.jacobsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7612 - Salg, Varebil

Allan Kjær
Brand Manager
+45 7211 5418
+45 2159 0587
a.kjaer@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Lastbil

Claus Morbjerg
Distriktschef, Mercedes-Benz
+45 7211 5021
+45 4174 5554
c.morbjerg@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7014 - Salg, Lastbil

Thomas Christensen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz lastbiler
+45 7211 5020
+45 2935 7450
thomas.christensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Personbil

Betina Juul
Afdelingsleder, Servicecenter
+45 7211 5432
+45 2211 4047
b.juul@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7757 - Værksted, Personbil

Ulla Rowedder
Kundemodtager
+45 7211 5431
+45 9116 5679
u.rowedder@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7082 - Værksted, Personbil

Jesper Damgaard
Værkstedchef, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 5031
+45 2550 2204
j.damgaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7718 - Værksted, Personbil

Nikolaj Bligaard
Værkfører, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 5038
+45 3070 9340
n.bligaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7081 - Værksted, Personbil

Betina Dalgaard
Kundemodtager, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 5433
+45 2237 0064
b.dalgaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7248 - Værksted, Personbil

Claus Hjortshøj
Kundemodtager, Merceds-Benz personbiler
+45 7211 5434
+45 9116 5682
c.hjortshoej@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

822 - Værksted, Personbil

Erik Hansen
Administrativ værkfører
+45 7211 5030
+45 2550 2205
e.hansen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Varebil

5776 - Værksted, Varebil

Mads Jerslev
Værkførerassistent
+45 7211 5441
+45 2342 1510
m.jerslev@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

789 - Værksted, Varebil

Thomas Nygaard Jensen
Værkfører varebiler
+45 7211 5041
+45 2550 2203
t.jensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Lastbil

Henrik Rosenkrans Nielsen
Administrativ værkfører
+45 7211 5042
+45 2550 2211
h.r.nielsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

839 - Værksted, Lastbil

Mikael Boysen
Værkfører, lastbiler
+45 7211 5040
+45 2085 6586
m.boysen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7676 - Værksted, Lastbil

Niels Jørgen Porskjær
Værkfører lastbiler
+45 7211 5044
+45 5140 8209
n.porskjaer@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Lager

Helene Lantz
Reservedelsekspedient, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 5077
h.lantz@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7265 - Lager, Personbil

Dennis Daugaard
Lagerchef
+45 7211 5470
+45 4024 7693
d.daugaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7544 - Lager, Personbil

Martin Winfeldt Bille
Reservedelselev
+45 7211 5471
+45 2929 5781
m.bille@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

735 - Lager, Personbil

Kenneth Engdal Freiheit
Reservedelsekspedient, Mercedes-Benz kundesalg
+45 7211 5073
+45 2550 2254
k.freiheit@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

740 - Lager, Personbil

Phuong Dinh Nguyen
Reservedelsekspedient, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 5070
+45 2550 2255
p.nguyen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

2052 - Lager, Personbil

Niels Søvsø Nielsen
Lagermedarbejder
+45 7211 5079
+45 2155 0452
n.nielsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7006 - Lager, Personbil

Henrik Bækkelund Jensen
Reservedelsekspedient, Mercedes-Benz personbiler
+45 7211 5074
+45 2154 9665
h.baekkelund@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

905 - Lager, Personbil

Peter Rasmussen
Lagermedarbejder
+45 7211 5079
+45 2085 8458

DOWNLOAD V-CARD

855 - Lager, Lastbil

Jan Olesen
Reservedelsekspedient, lastbiler
+45 7211 5075
+45 2154 8809
j.olesen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

1413 - Lager, Lastbil

Jeppe Nielsen
Reservedelsekspedient, lastbiler
+45 7211 5072
+45 2154 9714
jeppe.nielsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Pladeværksted, Personbil

Ulrik Ladefoged Gjørret
Kundemodtager
+45 7211 5049
+45 4174 5563
u.gjoerret@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

802 - Pladeværksted, Personbil

Kjeld Kastrup
Værkfører, pladeværksted
+45 7211 5048
+45 2550 2202
k.kastrup@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD