Ejner Hessel Aars

Åbningstider og kontakt

KUNDEMODTAGELSE

Mandag - fredag

7:30 - 17:30


SERVICE

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


RESERVEDELE

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


SALG

Mandag - fredag

8:00 - 17:30

Søndag

11:00 - 16:00

Få et overblik over åbningstiderne, som varierer i forhold til vores normale åbningstider HER.


Kontakt
Adresse: Tolstrup Byvej 1, 9600 Aars
Hessels servicecenter: +45 7211 5005
Telefonnr. til afdelingen: +45 7211 6800
Reservedele: +45 7211 6899
E-mail: aars@hessel.dk
Kontaktpersoner

Nødservice: Uden for åbningstid – Mercedes-Benz:

Nødservice hovednummer: Tlf: +45 3378 5555

Nødservice: Personbiler: Tlf: +45 2085 4503

Nødservice: Varebiler/Lastbiler: Tlf: +45 2085 4503

Nødservice: Reservedele: Tlf: +45 7020 4710

 

Nødservice: Uden for åbningstid – Renault:

Renault Assistance Tlf: +45 8088 9353

I udlandet Tlf: +46 8-4111132




BILMÆRKER

 
Salgsafdeling
Værksted
Vi er certificeret Van procenter
Van ProCenter

KONTAKTPERSONER

Salg, Personbil

Kenneth Munkholm Nielsen
Salgskonsulent, Renault
+45 7211 6811
+45 2085 4319
k.nielsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

993 - Salg, Personbil

Mickael Dalsgaard
Regionsansvarlig, taxi-salg
+45 7211 5210
+45 2550 2213
m.dalsgaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Varebil

Jan Frederiksen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz varebiler
+45 7211 6816
+45 2085 4331
j.frederiksen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Lastbil

Kjeld Thorbøll Andersen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz lastbiler
+45 7211 5122
+45 2085 4537
k.t.andersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Personbil

7167 - Værksted, Personbil

Mark Klitgaard Christensen
Arb. værkfører
+45 7211 6832
+45 3034 8668
mark.christensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Lastbil/Varebil

Kurt Henneberg Andersen
Værkfører lastbiler
+45 7211 6830
+45 2028 5470
kurt.h.andersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Lager

Peter Rohrig
Reservedelsekspedient
+45 7211 6871
+45 2015 2888
p.rohrig@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

801 - Lager, Personbil

Bent Sørensen
Lagerchef
+45 7211 6870
+45 2550 2251
b.soerensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7761 - Lager, Personbil

Niels Andersen
Reservedelselev
+45 7211 6872
+45 2023 1809
n.andersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD