Ejner Hessel Aars

Åbningstider og kontakt

BEMÆRK!! VI HAR WEEKENDLUKKET I UGERNE 27, 28, 29 & 30.

KUNDEMODTAGELSE

Mandag - fredag

7:30 - 17:30


VÆRKSTED

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


LAGER

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


SALG

Mandag - fredag

8:00 - 17:30

Søndag

11:00 - 16:00


Kontakt
Adresse: Tolstrup Byvej 1, 9600 Aars
Telefon: +45 7211 6800
Reservedele: +45 7211 6899
E-mail: aars@hessel.dk
Kontaktpersoner

Nødservice: Uden for åbningstid – Mercedes-Benz:

Nødservice hovednummer: Tlf: 3378 5555

Nødservice: Personbiler: Tlf: 2085 4503

Nødservice: Varebiler/Lastbiler: Tlf: 2085 4503

Nødservice: Reservedele: Tlf: 7020 4710

 

Nødservice: Uden for åbningstid – Renault:

Renault Assistance Tlf: 8088 9353

I udlandet Tlf: +46 8-4111132




BILMÆRKER

 
Salgsafdeling
Værksted
Vi er certificeret Van procenter
Van ProCenter

KONTAKTPERSONER

Salg, Personbil

Kenneth Munkholm Nielsen
Salgskonsulent, Renault
+45 7211 6811
+45 2085 4319
k.nielsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

993 - Salg, Personbil

Mickael Dalsgaard
Regionsansvarlig, taxi-salg
+45 7211 5210
+45 2550 2213
m.dalsgaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Varebil

Jan Frederiksen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz varebiler
+45 7211 6816
+45 2085 4331
j.frederiksen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Lastbil

Kjeld Thorbøll Andersen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz
+45 7211 5122
+45 2085 4537
k.t.andersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Personbil
Værksted, Lastbil/Varebil

Kurt Henneberg Andersen
Værkfører lastbiler
+45 7211 6830
+45 2028 5470
kurt.h.andersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Lager

Peter Rohrig
Reservedelsekspedient
+45 7211 6871
p.rohrig@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

801 - Lager, Personbil

Bent Sørensen
Lagerchef
+45 7211 6870
+45 2550 2251
b.soerensen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7159 - Lager, Personbil

Peter Pilegaard Christensen
Reservedelselev
+45 7211 6872
p.pilegaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD