Ejner Hessel Randers

Åbningstider og kontakt

KUNDEMODTAGELSE

Mandag - fredag

7:30 - 17:30


VÆRKSTED

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


LAGER

Mandag - torsdag

Fredag

7:30 - 16:00

7:30 - 15:00


SALG

Mandag - fredag

8:00 - 17:30

Søndag

11:00 - 16:00


Kontakt
Adresse: Ribevej 11, 8940 Randers
Hessels servicecenter: +45 7211 5005
Telefonnr. til afdelingen: +45 7211 5100
Reservedele: +45 7211 5199
Kontaktpersoner

Nødservice: Uden for åbningstid – Mercedes-Benz:

Nødservice hovednummer: Tlf: 3378 5555

Nødservice: Personbiler: Tlf: 2085 8404

Nødservice: Varebiler: Tlf: 2085 8419

Nødservice: Reservedele: Tlf: 7020 4710

 

Nødservice: Uden for åbningstid – Renault:

Renault Assistance Tlf: 8088 9353

I udlandet Tlf: +46 8-4111132




BILMÆRKER

 
Salgsafdeling
Værksted
Vi er certificeret Van procenter
Van ProCenter

KONTAKTPERSONER

Salg, Personbil

Lars Aalstrup Poulsen
Salgskonsulent, personbiler
+45 7211 5111
+45 2024 9711
l.poulsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Varebil

Allan Aleksander Nielsen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz varebiler
+45 7211 5116
+45 4174 5548
allan.nielsen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Salg, Lastbil

Kjeld Thorbøll Andersen
Salgskonsulent, Mercedes-Benz lastbiler
+45 7211 5122
+45 2085 4537
k.t.andersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Personbil

1080 - Værksted, Personbil

Jakob Rune Højer Madsen
Værkfører personbiler
+45 7211 5130
+45 2399 2581
j.rune@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

748 - Værksted, Personbil

Anders Puggaard
Administrativ værkfører
+45 7211 5131
+45 5146 8782
a.puggaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Værksted, Lastbil

Torben Frederik Pedersen
Værkfører lastbiler
+45 7211 5140
+45 2623 2954
t.pedersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

3684 - Værksted, Lastbil

Rune Lang
Administrativ værkfører
+45 7211 5141
+45 4117 4706
r.lang@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7615 - Værksted, Lastbil

Thomas Rasmussen
Værkfører, lastbiler
+45 7211 5142
+45 3070 1592
t.rasmussen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Lager

Casper Kaarup Bach
Reservedelselev
+45 7211 5173
+45 4032 1208
c.bach@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

784 - Lager, Personbil

Jack Pehrson
Lagerchef
+45 7211 5170
+45 3071 6323
j.pehrson@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

7159 - Lager, Personbil

Peter Pilegaard Christensen
Reservedelsekspedient
+45 7211 5174
+45 5124 2714
p.pilegaard@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

753 - Lager, Personbil

Mogens Emil Pedersen
Reservedelsekspedient
+45 7211 5172
+45 4019 1748
m.pedersen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

756 - Lager, Personbil

Tsukasa Osanai
Reservedelsekspedient
+45 7211 5171
+45 3070 8187
t.osanai@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD

Pladeværksted, Personbil

Per Olesen
Værkfører, pladeværksted
+45 7211 5148
+45 6113 1065
p.olesen@hessel.dk
DOWNLOAD V-CARD